Sekret Zdrowia

Witamy na naszym blogu poświęconym tematyce zdrowia i urody. Znajdziesz u nas mnóstwo przydatnych i wartościowych artykułów dotyczących zdrowego trybu życia, utrzymania zdrowia, walki z chorobą oraz rekreacji i urody. Jesteśmy zespołem profesjonalistów oraz amatorów zdrowia i urody. Zachęcamy do lektury oraz do komentowania naszych artykułów!

Profesjonalny stetoskop jako sprzymierzeniec w badaniach

Mało który pacjent zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w przeprowadzaniu badań, pełni dobór odpowiedniego, markowego i sprawdzonego sprzętu. Dotyczy to całej długiej listy przedmiotów, czasem takich, których nazw nie jesteśmy w stanie zapamiętać. Bo na przykład wydają się nam zbyt skomplikowane, brzmią zbyt specjalistycznie. Mylą się jednak osoby, które twierdzą, że precyzyjne muszą być tylko nowoczesne maszyny i inne rozwiązania do badań. Już na etapie, gdy pacjenta trzeba osłuchać, przydaje się właśnie profesjonalny sprzęt.

Atrybut lekarza

Stetoskop, choć pozornie stanowi element „stroju” lekarza, w rzeczywistości pełni bardzo ważną funkcję. Pozwala na odpowiednie osłuchanie pacjenta. A im bardziej dokładny i profesjonalny jest stetoskop, tym dokładniejsze będzie badanie i późniejsza diagnoza po wstępnym osłuchaniu. Jeśli chodzi o profesjonalne stetoskopy, na pewno warto zwrócić uwagę na te, które ma w swojej ofercie marka Riester. Obecnie w ofercie tej marki mamy do czynienia z serią stetoskopów opatrzonych hasłem duplex 2.0 ®. Kompleksowe informacje o modelach są dostępne na: http://www.riester.pl/stetoskop-duplex-2-0.html.

riester-sklep-wyposazenie-medyczne

Dobrze słychać ?

Z pewnością na uwagę zasługuje tu fakt, że parametry akustyczne zostały ulepszone w stosunku do poprzednich modeli. Najnowsza odsłona stetoskopów od Riester to unikalne na skalę kategorii sprzętu właściwości akustyczne. Dodatkowym atutem jest ich zróżnicowanie – mamy stetoskopy dla pielęgniarek, a także bardziej specjalistyczne – kardiologiczne. Głowice stetoskopów z membranami i pierścieniami, pozwalają na komfortowe ułożenie głowicy podczas badania na skórze pacjenta.

Co wpływa na jakość?

Na pewno znaczenie ma tutaj zastosowanie dwustronnej głowicy o wysokiej precyzji. Wraz z dedykowanym lejkiem i membraną, sprzęt ten gwarantuje najlepsze rezultaty odsłuchowe. Poza tym, grupa stetoskopów duplex 2.0 jest dostępna do wyboru w 2 wariantach. Głowica wykonana z aluminium lub nierdzewnej stali. Dodatkowo, ma tu ogromne znaczenie perfekcyjna izolacja dźwięków z otoczenia. Wszystko to możliwe jest dzięki specjalnemu drenowi o wytrzymałej konstrukcji, który został wykonany z PVC. Po więcej informacji na temat wyżej wspomnianych stetoskopów, zdecydowanie warto zajrzeć na stronę: http://www.riester.pl/category/stetoskopy.