Sekret Zdrowia

Witamy na naszym blogu poświęconym tematyce zdrowia i urody. Znajdziesz u nas mnóstwo przydatnych i wartościowych artykułów dotyczących zdrowego trybu życia, utrzymania zdrowia, walki z chorobą oraz rekreacji i urody. Jesteśmy zespołem profesjonalistów oraz amatorów zdrowia i urody. Zachęcamy do lektury oraz do komentowania naszych artykułów!

Fotele zabiegowe – profesjonalne wyposażenie gabinetu

Fotel medyczny to niezbędny element większości gabinetów lekarskich. Znajdziesz je u okulisty, laryngologa, ginekologa czy urologa. Istnieją też specjalne fotele do przeprowadzania dializoterapii, chemioterapii i hematologii. Każdy szpital ma również w swoim wyposażeniu fotele transportowe oraz pooperacyjne. Są one bardzo mocno eksploatowane, dlatego wymagają częstej wymiany. Warto inwestować w wysokiej jakości fotele zabiegowe, by jak najdłużej pozostawały w nienagannym stanie i stanowiły estetyczną część gabinetu lekarskiego.

Specjalistyczne fotele do zabiegów medycznych

W sklepie internetowym Promedyczny znajdziesz szeroki wybór foteli zabiegowych: https://promedyczny.pl/category/fotele-zabiegowe. To profesjonalne produkty, które charakteryzują się niezwykłą trwałością i zapewniają komfort pacjentom. Wśród nich znajdziesz m. in.:

Fotel laryngologiczny

Dzięki stabilnemu zagłówkowi sprawdzi się idealnie jako element wyposażenia gabinetu laryngologicznego. Pozwala lekarzowi na utrzymanie pacjenta w stabilnej pozycji, która umożliwia wygodne i sprawne wykonanie badania. Jest ergonomiczny i odporny na uszkodzenia. Służy do przeprowadzania wszelkich zabiegów w pozycji siedzącej.

Fotel okulistyczny

Posiada specjalny zagłówek, dzięki czemu sprawdza się doskonale w gabinecie okulistycznym. Pozwala na utrzymanie głowy w stabilnej pozycji, co jest dużym ułatwieniem dla lekarza, a także pacjenta. Ma regulowaną wysokość, jest stabilny i bardzo praktyczny.

Fotel ginekologiczny

To niezbędny element gabinetu ginekologicznego. Posiada regulowane oparcie z podgłówkiem, regulowane podkolanniki i pojemnik ze stali nierdzewnej. Zapewnia wysoki komfort pacjentkom, a także wygodne wykonywanie badań i zabiegów lekarzowi. Fotel jest stabilny i wytrzymały, wykonany został z najwyższej jakości materiałów.

Fotel wielofunkcyjny

Stworzony w celu przewożenia pacjentów oraz przeprowadzania badań (dializ, pobierania krwi), a także wykonywania różnych zabiegów. Wykorzystuje się go również przy opiece chorych w domach prywatnych, domach opieki czy hospicjach. Posiada regulację kąta pochylenia oparcia pleców, siedziska, podudzia. Ma także zintegrowane z oparciem pleców podłokietniki. Wyposażony jest również w podwozie z indywidualną blokadą wszystkich kół. Sterowany za pomocą pilota bezprzewodowego.

Fotel pooperacyjny na kołach

Sprawdzi się do przewożenia osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, pacjentów po wszelkich zabiegach, badaniach, pobieraniach krwi, dializach, chemioterapiach, hematologiach. Pozwala na regulację kąta ustawienia każdego z elementów, co pomaga uniknąć powstawania odleżyn. Wyposażony w pasy bezpieczeństwa, ruchomy podgłówek, anatomiczną tapicerkę, uchwyt na kroplówkę oraz podgłówek w kształcie poduszki.

fotel-geriatryczny

Fotel geriatryczny

Został zaprojektowany z myślą o osobach w podeszłym wieku, które wymagają stałej opieki, a także dla osób przebywających w domach opieki społecznej, szpitalach i innych placówkach medycznych. Pozwala na niezwykle prostą i szybką zmianę pozycji dzięki dźwigni przy siedzisku. Jest to również doskonały wybór dla pacjentów po paraliżach czterokończynowych – zapewni im świetne podparcie, stabilizację  i wygodę. Jest dostępny także w wersji XXL, z regulowanymi podłokietnikami, z opcją automatycznej regulacji pilotem kąta oparcia i podparcia łydek, z uchwytem kroplówki, podstawką pod łydki, stolikiem terapeutycznym, płytą podnóżka i dodatkowym podgłówkiem. Dowiedz się więcej na: https://promedyczny.pl/fotel-repo-normandie.html.