Sekret Zdrowia

Witamy na naszym blogu poświęconym tematyce zdrowia i urody. Znajdziesz u nas mnóstwo przydatnych i wartościowych artykułów dotyczących zdrowego trybu życia, utrzymania zdrowia, walki z chorobą oraz rekreacji i urody. Jesteśmy zespołem profesjonalistów oraz amatorów zdrowia i urody. Zachęcamy do lektury oraz do komentowania naszych artykułów!

Aerobiczna 6 Weidera – jak wykonywać ją poprawnie?

A6W, czyli popularna Aerobiczna 6 Weidera to zestaw ćwiczeń, powodujący spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu i wzmocnienie wszystkich jego mięśni. Jak ćwiczyć 6 Weidera by wyrzeźbić brzuch i uzyskać sześciopak?

To trudne i wymagające systematyczności ćwiczenie, ale pierwsze efekty są widoczne już nawet po 2 tygodniach od momentu rozpoczęcia ćwiczeń.

6 Weidera składa się z sześciu ćwiczeń w jednej serii. Wykonuje się je jedno po drugim, bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni. Najważniejszym przy tym treningu jest moment zatrzymania ruchu na 2-3 sekundy wtedy, kiedy mięśnie są najbardziej napięte.

Jedną z największych zalet tej metody ćwiczeń jest to, że można ćwiczyć w domu i nie trzeba żadnego specjalistycznego sprzętu – wystarczy tylko kawałek podłogi.

Aby osiągnąć zamierzony efekt – wzmocnienie mięśni brzucha – program powinien trwać sześć tygodni, w czasie których trzeba ćwiczyć codziennie. Ci którzy wytrwali, potwierdzają, że warto.

47

6 WEIDERA – OPIS ĆWICZEŃ

Jedna seria składa się z sześciu, następujących bezpośrednio po sobie ćwiczeń:

1. Połóż się na plecach i wyprostuj ręce wzdłuż tułowia. Unieś klatkę piersiową pamiętając, żeby część lędźwiowa cały czas pozostawała ”przyklejona” do podłoża. Jednocześnie unieś pionowo w górę jedną nogę, zginając ją w kolanie pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj lekko kolano z obu stron dłońmi i wytrzymaj 2-3 sekundy. Przejdź szybko do pozycji wyjściowej i zrób to samo unosząc i zginając drugą nogę. Masz za soba jedno powtórzenie.

2. Drugie ćwiczenie jest bardzo podobne do pierwszego – z tą różnicą, że podnosisz i zginasz obie nogi.

3. Trzecie ćwiczenie jest również bardzo podobne do pierwszego – różnica jest taka, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, ale są splecione za karkiem, a kolano przytrzymujesz w momencie maksymalnego napięcia nie dłońmi, lecz łokciami.

4. Podobnie jak w ćwiczeniu drugim podnosisz oba kolana, ale ręce splatasz za karkiem i oba kolana – w momencie maksymalnego napięcia – przytrzymujesz łokciami.

5. Podobne do trzeciego, ale nie zatrzymujesz się na 2-3 sekundy tylko skrętoskłony wykonujesz najszybciej jak potrafisz (robisz tzw. rowerek).

6. Podobne do ćwiczenia nr 2, z tą różnicą, że nóg nie zginasz w kolanach, a unosisz je do góry całkiem wyprostowane.

Jeszcze jedna ważna sprawa: trenowanie A6W, czyli aerobicznej szóstki Weidera nie polega na zrobieniu jednej serii dziennie. Musisz powtarzać ją według następującego schematu:

49

SZÓSTKA WEIDERA – ROZPISKA A6W

 • Dzień 1: jedna seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.
 • Dni 2 i 3: dwie serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.
 • Dni 4, 5 i 6: trzy serie – 6 powtórzeń
 • Dni 7, 8, 9 i 10: trzy serie – 8 powtórzeń
 • Dni 11, 12, 13 i 14: trzy serie – 10 powtórzeń
 • Dni 15, 16, 17 i 18: trzy serie – 12 powtórzeń
 • Dni 19, 20, 21 i 22: trzy serie – 14 powtórzeń
 • Dni 23, 24, 25 i 26: trzy serie – 16 powtórzeń
 • Dni 27, 28, 29 i 30: trzy serie – 18 powtórzeń
 • Dni 31, 32, 33 i 34: trzy serie – 20 powtórzeń
 • Dni 35, 36, 27 i 38: trzy serie – 22 powtórzenia
 • Dni 39, 40, 41 i 42: trzy serie – 24 powtórzenia

Źródło:http://fit.pl/cwiczenia/a6w-jak-cwiczyc-6-weidera/11323

Be the first to comment

Leave a Reply